Hakkımızda

       Firmamız 1964 yılında Ahmet Tahir OKUR tarafından, satışını yaptığımız sabunların imalatını yapmak üzere kurulmuştur. 1995 yılında ikinci kuşak Ergun OKUR  işin idaresinde görevi devralmıştır. Bu süreç öncesinde üretimin tüm safhaların da bizzat çıraklıktan başlayıp çalışması, hem okul, hem iş yaşamında tecrübe edinmesine ve bu konudaki faaliyetine, önemli bir katkı sağlamıştır. Firmamız 2011 yılın da Işıkkent, İZMİR’de tekrardan yapılanarak, Doğal Sabun ve Bitkisel Sanayi Yağları üretmek üzere dizayn edilmştir. 2016 yılında Çevre Lisansı alarak üretimlerine devam etmektedir.

Şuan da babadan oğula sabunculuk geleneği ve  53.yıllık tecrübesi ile saf zeytinyağı sabunu üretimin de Ahmet Tahir Okur markası ile üretim yapmaktadır. Türkiye genelinde aktarlar, resmi kurumlar ve özel isteğe göre değişik ölçüler de sipariş veren firmalara üretim yapmaktadır. Bununla birlikte zeytinyağı üreten fabrikaların acı yağlarını fason sabun olarak işlemek de, üretimlerimiz arasındadır.Firmamız sabun üretimi konusunda eğitim ve danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Ürettiğimiz zeytinyağı sabunları; sofralık, acı veya ağır kokulu zeytinyağlarından işlenmiş olup, bu yağların işletmemizde yıkanması sonucu, sıcak ve soğuk prosesin sentezlenmesi usulü ile de Türkiye’de ilk kez  geliştirilmiştir.

Bu sayede yenilebilir zeytinyağının ekonomiye kazandırılması ana prensibimizdir. Acı ve ya kötü kokulu zeytinyağları kesinlikle atık değildir. Bilhassa içerisinde ki E vitamini sayesin de cilt üzerinde ki faydası yüzyıllardır kullanıcıları tarafından kanıtlanmıştır.